مشاهده سبد خرید “عطر ادکلن شنل بلو د شنل پرفیوم – BLEU DE CHANEL” به سبد شما افزوده شد.

عطر دونا کارن -ادکلن دونا کارن-DKNY

کمپانی عطر دونا کارن -ادکلن دونا کارن-DKNY اصالتا یک کمپانی  عطر و ادکلن امریکایی است . این تولید کننده ی عطر و ادکلن تا کنون بیش از 110 عدد عطر و ادکلن با برند  دی کی ان وای | DKNY  وارد بازار عطر و ادکلن نموده است . کمپانی   دی کی ان وای | DKNY از سال 1984 شروع به کار نموده  و از سال 1992 وارد  بازار عطر و ادکلن شده است . عطر و ادکلن های این کمپانی  اکثرا زنانه است. لیست عطر و ادکلن های این برند را می توانید درپایان توضیحات مشاهده نمایید.
DKNY – Donna Karan New York در سال 1985 توسط Donna Karan و شوهرش Stephan Weiss در نیویورک تاسیس شد.

عطر دونا کارن -ادکلن دونا کارن-DKNY

عطر دونا کارن -ادکلن دونا کارن-DKNY

Donna که فرزند یک خیاط و مدل بود. پس از فارغ التحصیلی در رشته طراحی مد در کمپانی Anne Klein بعنوان دستیار طراح مشغول بکار شد و پس از مرگ Klein در سال 1974 با همکاری Louis Dell Olio بعنوان طراح، حرفه ی خود را ادامه داد تا اینکه ده سال بعد DKNY را تاسیس کرد. شهرت وی بخاطر طراحی لباس شب و روز برای خانم ها در 7 قطعه ساده و قابل تعویض بود.

این کمپانی دارای فروشگاههای متعددی در سطح دنیا از جمله لندن، دبی، چین، هنگ هنگ، کانادا و… است و محصولاتی شامل پوشاک زنانه و مردانه، کفش، لباس زیر، عینک، ساعت و عطر و ادکلن می باشد.

DKNY در سال 2001 توسط یک کمپانی فرانسوی بنام Louis Vuitton خریداری شد. Donna Karan دوبار در سالهای 1977 و 1982 برنده جایزه Coty American Fashion شد و چندین بار بعنوان برترین طراح آمریکا شناخته شد. اولین محصولات عطر و ادکلن دونا کارن، برای زنان، در سال 1992 با همکاری با استی لادر (Estee Lauder) راه اندازی و به بازار عطر و ادکلن معرفی شد.